Eksperci GIF szkolą pracowników ukraińskiej Agencji - Aktualności - Główny Inspektorat Farmaceutyczny

Aktualności

Eksperci GIF szkolą pracowników ukraińskiej Agencji

W dniach 21-23 września 2016 r. w Kijowie w siedzibie Ukraińskiej Administracji Narodowej ds. Kontroli Leków i Narkotyków (State Service of Ukraine on Medicines and Drugs Control) odbyło się pierwsze z serii szkoleń prowadzonych przez ekspertów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w ramach realizacji kolejnej edycji programu polskiej pomocy.

Tym razem działania projektowe skupiają się na wsparciu dla inspekcji ukraińskiej w zakresie nadzoru nad rynkiem produktów leczniczych. Tegoroczny projekt realizowany będzie w całości w Kijowie, zaplanowanych jest 5 trzydniowych szkoleń, podczas których eksperci GIF podzielą się swoja wiedza i doświadczeniem w zakresie wydawania zezwoleń na wytwarzanie i import produktów leczniczych, prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz apteki, a także nadzoru nad jakością produktów leczniczych znajdujących się na rynku.

Pierwsze szkolenie w ramach projektu „Budowanie potencjału Ukraińskiej inspekcji farmaceutycznej” poświecone było procedurze wydawania zezwolenia na aptekę. Wzięło w nim udział 18 inspektorów z Kijowa, dodatkowo 81 inspektorów miało szanse uczestniczyć w szkoleniu online.

  • Eksperci GIF i pracownicy ukraińskiej Agencji
    Eksperci GIF i pracownicy ukraińskiej Agencji